1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak in situ
Ola Olka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9239

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-24, 12:30   Temat: Czerniak in situ
Andy2017 napisał/a:
Mój lekarz onkolog stwierdził: Wszystko w porządku, to koniec.
To bardzo dobre wiadomości. Super!
Andy2017 napisał/a:
A zioła, pestki moreli, olej lniany, unikanie slodyczy i używek i tak będę stosowal.
To już twoja decyzja ogólnie sensowna ale te pestki to bym jeszcze raz rozważyła :mrgreen:

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Czerniak in situ
Ola Olka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9239

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-07, 15:19   Temat: Czerniak in situ
Andy2017 są różne wątki tu na forum i różne historie. Każda dotyczy jednak innego organizmu, innej drogi, innego wieku, innej diagnozy etc. Napewno nie zawsze są motywujące bo to niestety rak a nie grypa...
Andy2017 napisał/a:
nikt nie zajmuje sie kwestiami pozamedycznymi
Forum popiera lecenie konwencjonalne - tzw. szkolną medycynę. Tu możesz poczytać o metodach alternatywnych tu: http://www.forum-onkologi...cznego-vf16.htm
Wokół metod alternatywnych często jest wiele szumu - szczególnie w internecie, jednak na ich pozytywne działanie nie ma potwierdzonych wyników badań klinicznych. Ale zawsze kosztują. Ot tyle.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Czerniak in situ
Ola Olka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 9239

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-06, 15:29   Temat: Czerniak in situ
Andy2017 witaj na forum.
Czytając twojego posta dziwię się jak ty zachowujesz tu spokojną głowę. |wht?!| Ja bym chyba zwariowała. Od lekarza do lekarza, różne wyniki (Clark I potem Clark II), bloczki pojawiają się i znikają, totalny chaos a czas leci.
Pierwsza diagnoza:
Andy2017 napisał/a:
bo to in situ (czyli lokalny)
to znaczy że nowotwór jest tzw przedinwazyjny, wczesne stadium - stopień 0 – tak zwany carcinoma in situ, czyli postać nieprzekraczająca naskórka i nienaciekająca. To dobrze - stan dobrze rokujący.
Andy2017 napisał/a:
Wniosek : obraz mikroskopowy czerniak pT1. Obraz podejrzany w kierunku czerniak pT1b
T1a i T1b różnicuje tylko fakt czy jest owrzodzenie czy nie - ale nadal jest to dobry wynik.
Andy2017 napisał/a:
18.01.17 wizyta u prof. onkologii – wg niego jestem na 95 % wyleczony,
Hmmm? Można być wyleczonym na 95%? A chorym na pozostałee 5%? :<:
Andy2017 napisał/a:
I nie wiem co z niej wyniknie, bo chyba nie ma to żadnego praktycznego znaczenia co do dalszych rokowań.
Nie wiem tu muszą się bardziej doświadczeni forumowicze wypowiedzieć. Ogólnie leczenie czerniaka polega na radykalnym wycięciu nowotworu, wraz z marginesem skóry zdrowej. W przypadku braku klinicznie wyczuwalnych węzłów chłonnych, gdy czerniak jest grubszy aniżeli 1 mm, należy wykonać ocenę regionalnych węzłów chłonnych za pomocą metody identyfikacji i badania węzła wartowniczego. Ale to już wiesz.
Andy2017 napisał/a:
Moją moc pokładam w stale zażywanych ziołach, unikania pożywek herbaty kawy alkoholu, zwłaszcza słodyczy, mięsa mąki białej itd.
Zdrowa dieta jest zawsze dobra, jeżeli uzupełnia leczenia (a je nie zastępuje ;) )

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group